Синоќа на подрачјето на СВР Струмица откриени 20 возачи кои возеле под дејство на алкохол

459

Синоќа (27/28.11.2021) во периодот од 22 од 04 часот спроведена е акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на цела држава, при што санкционирани се 107 возачи.  Според информацијата од МВР најмногу се открени на подрачјето на СВР Струмица кој го покрива Југоисточниот регион. Полицијата фатила и санкционирала дури 20 возачи кои управувале моторни возила под дејство на алкохол.

,,Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта,, инфомрираат од МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.