Синоќа на обиколницата Богданци кај крстосницата ,,Луда Мара” во сообраќајка загина возач на мопед

2332

Синоќа околу 01.00 часот по полноќ во полицијата било пријавено дека на регионалниот пат регионалниот пат – обиколница Богданци се случила сообраќајка меѓу мопед и патничко моторно возило во кое животот го загуби 46 годишен жител на Стојаково кој го управувал мопедот, соопшти МВР.

,,На 12.06.2022 во 01.00 часот било пријавено дека на регионалниот пат – обиколница Богданци, на крстосница кај место викано „Луда Мара“, се случила сообраќајна несреќа помеѓу мопед „баотиан-БТ49“, со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Е.С.(46) од с.Стојаково и патничко возило „форд мондео“, со кривопаланечки регистарски ознаки, управувано од Р.Г.(41) од Нов Дојран. На местото на несреќата починал возачот на мопедот, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош,, информира МВР во дневнниот билтен

На местото на несреќата Јавен обвинител заедно со екипа на Полициска станица Гевгелија извршиле увид кој треба да даде одговор како се случила сообраќајката кај крстосницата Луда Мара

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.