Синоќа во контрола на полицијата фатени 15 пијани возачи по патиштата во Југоистокот

897

Во времето од 22.00 часот на 22.01.2022 година до 04.00 часот на 23.01.2022 година на подрачје на Секторот за внатрешни работи Струмица била спроведена засилена контрола за санкционирање на возачи кои управуваат моторни возила под дејство на алкохол.

Притоа, било констатирано дека 15 возачи, од кои 6 во Струмица, 5 во Гевгелија и 4 во Радовиш управувале моторни возила под дејство на алкохол и истите биле соодветно санкционирани.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.