Се роди првото бебе во 2021 во општина Струмица, објави градоначалникот Јаневски

1692

Градоначалникот на Струмица Коста Јаневски на својот ФБ профил објави дека првото бебе во новата 2021 година се родило утрово во два часот по полноќ- рожба на Македонка Јанкулова од Струмица.

,,Поради пандемијата од Ковид – 19 и почитувањето на здравствените протоколи и мерките за заштита, нема да ги посетам и лично да им честитам и посакам се најубаво во Новата година, но традиционалниот подарок од Општина Струмица, меѓу кој и штедна книшка со 20 илјади денари, е веќе испратен и предаден на мајката. Општина Струмица и оваа година ќе продолжи со финансиската поддршка за секое бебе родено во струмичката болница од мајка со постојано живеалиште на територијата на Општина Струмица,, објави градоначалникот на Струмица на ФБ Коста Јаневски

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.