Се решава проблемот со поплавите на една од најпроблематичните улици во Ораовица (фото)

264

,,Се решава проблемот со поплавите на една од најпроблематичните улици во Ораовица,, објави градоначалникот на општина Радовиш Ацо Ристов

Тој изврши увид увид на градежните активности на улицитe кои се во изградба во Ораовица.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.