Се надевам дека сонот ќе ми се исполни да играм на ЕП, Пандев пред историскиот меч Македонија – Грузија (видео)

1246

Првата цел кога почнав да играм фудбал ми беше да играм во светиот дрес на репрезентацијата. Играм речиси 20 години и сега сме на чекор до целта, на 90 минути од Европско првенство. Ова е најважен натпревар во мојата кариера, како и на целата држава. Се надевам дека сонот ќе ми се исполни и со нетрпение го очекувам мечот,, вели капитенот на макеоднската репрезентација Горан Пандев пред утрешниот историски меч за пласман на ЕП

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.