Се гради улица од центарот на Градашорци до Индустриската зона Василево од 430 метри

1702

Градоначалникот на општина Василево, Славе Андонов направи увид во стартот на градежните работи на улицата во Градашорци која води од Домот на културата кон индустриската зона, објави општината на својот сајт

Улицата се гради во  рамки на Проектот за поврзување на локални патишта кој се реализира од страна на Министерството за транспорт и врски со финансиска поддршка од Светска Банка

Должината на оваа улица изнесува 432 метри а вкупната ширина е 5 метри од кои 3,5 асфалтен коловоз и по 0,75 м. банкини од двете страни на улицата.  Вкупниот Буџет за нејзина реализација изнесува 2 493 495 денари. Изведувач на градежните работи на терен е градежната компанија Ескаватори МК дооел.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.