Секоја среда приемен ден во Сектор урбанизам во О. Радовиш за да граѓаните ги решаваат своите потреби и проблеми

67

Општина Радовиш воведе приемен ден во Секотор Убанизам каде граѓаните ќе може да се информираат или да добијат одредено решение за нивните потреби. Како што објави градоначаланикот Ацо Ристов радовишани кои имаат потреба или проблем врзан со урбанизмот ќе може да закажат термин на 075 493 190  или да се обратат во просториите на секторот за урбанизам секоја среда од 8 до 15 часот.

,, Граѓаните имаат право на целосна достапност и можност да си ги решаваат своите потреби и проблеми. Општинската администрација мора да биде во служба на граѓаните и нивен сервис а не кочница на процесите. Продолжуваме со остворноста и достапноста кон граѓаните на општина Радовиш,, стои во објавата на ФБ на првиот човек на општината Ацо Ристов

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.