СВР Струмица казни 45 возачи во Југоистокот – се возело дури 70 км на час повеќе од дозволеното !

844

Екипи од Секторот за внатрешни работи Струмица кои го покрива Југоистокот, во текот на вчерашниот ден (21.07.2021), во периодот од 12.00 до 18.00 часот  преку полициските станици во Струмица, Радовиш, Валандово и Гевгелија превзеле  засилени контроли за откривање на  возачи кои управуваат моторни возила со брзина поголема од дозволената.

Како што е наведено во информацијата од СВР Струмица биле констатирани 45 пречекорувања на брзината, од кои 2 за управување со брзина помеѓу 50 и 70 километри на час над дозволената, а 12 за управување со возило со брзина помеѓу 30 и 50 километри на час над дозволената. Сите констатирани прекршоци биле соодветно санкционирани.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.