СВР Струмица казни 36 возачи фатени со ноќен радар како возат со голема брзина од дозволената

712

Полициските припадници на СВР Струмица синоќа спровеле акцикса контрола над возачи кои управувале моторни возила со брзина поголема од дозволената. Откриени биле 36 прекршоца од кои бил фатен и возач кој и во ноќни часови возел со брзина поголема од 50 км на час од дозволеното.

,,На 06.09.2021 година во периодот од 20.00 до 24.00 часот Секторот за внатрешни работи Струмица презеде засилени мерки над возачи кои управуваат моторни возила со брзина поголема од дозволената, со ноќен радар. Притоа, биле констатирани 36 прекршоци од кои 1 возач управувал возилo со брзина поголема од 50 км/ч од дозволеното, а 11 возачи управувале со брзина помеѓу 30 и 50 км/ч поголема од дозволената. За сите констатирани прекршоци биле изречени соодветни санкции,, стои во информацијата од СВР Струмица

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.