Сакам сите да ве гушнам – Пандев објави видео од неговата богата фудбалска кариера

563

„Погледнувам назад и сè уште не ми изгледа реално. Ова беше неверојатно патување. Толку многу емоции носам во себе и сакам да ги споделам со сите што ме поддржуваа на ова патување. Им благодарам на моето семејство, сопругата Надица, децата Филипо, Ана и Софија кои ми беа најголема поддршка. Им благодарам на моите родители и на мојот брат што ми овозможија да го остварам мојот сон. Им благодарам на сите мои фанови, од прв до последен сакам сите да ве гушнам. Завршува едно прекрасно поглавје. Во мене носам едно големо богатсво со емоции . Со цело мое срце… Горан“, напиша Пaндев

Видеото може да го видете ТУКА

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.