За 27 години постоење, МИЛД Струмица нуди попусти до 50 % на целиот асортиман и многу изненадувања ! (фото)

2412

Компанијата МИЛД од Струмица која прославува 27 години постоење на пазарот, за својот роденден реализира роденденска  акција со попусти до 50 % на целиот асортиман. Ова фирма минатата година отвори нов салон ,,Mild Home Store’’  во кој може да се најде голем асортиман на бела техника, но и се за Вашиот дом и семејство.

Новоотоврениот салон се наоѓа на транзитниот пат спроти Католичката црква во Струмица кој има површина од  2 600 квадратни метри каде може да се најде голем асортиман елевизори, лаптопи, таблети и компјутерска галантерија, бела техника и апарати за домакинство од повеќе брендови како и клима уреди од реномирани брендови. Паралелно во салонот на ,,Mild Home Store’’ во Струмица кој има и свој паркинг зад салонот, може да се купат и акцесоари за домот а има и посебно катче за најмладите со разновидни играчки.

,, Не е мала работа да се слави 27 роденден! 27 години лојалност, традиција и професионалност! 27 години за вас, за домот, за семејството!,, велат од ,,Mild Home Store’’ кои во сабота од 13:00 часот па во текот на целиот ден во салонот ќе организира дружење на децата со  Spiderman, Frozen, Mickey Mouse и останатите популарни ликови од детскиот свет а најавува и има музика, многу балони и изненадувања за децата додека родителите пазаруваат.

Сите роденденски попусти, акции и изненадувања може да се видат  ТУКА

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.