Ристов одржа средба со радовишките стопанственици : Моторот кој ја придвижува општината е бизнис секторот

516

,,Без успешна релација и соработка со бизнис секторот нема успешна општина,, вака објави градоначалникот на Радовиш Ацо Ристов кој имаше средба со радовишките стопанственици кои смета дека се моторот кој ја придвижува општината. На средбата се раменија мислења и сугестии како општината да обезбеди деловна клима во која бизнис секторот ќе остварува поголеми деловни резултати.

Од таа причина градоначалникот Ристов имаче деловен ручек со радовишките стопанственици се со цел да биде една од алатките за продлабочување на соработката но и подигање на највисоко можно ниво со цел сите заедно да се изборат за поубав живот на радовишани

 

,,Ќе продолжиме со чести средби и ќе ги вложиме сите заеднички напори за Радовиш да биде град со кој ќе се гордееме – креирајќи убава иднина за младите генерации.
Радовиш е се што имаме.Продолжуваме заеднички да го градиме,, објави градоначалникот Ацо Ристов на својата ФБ страна
 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.