Рекордно намалување на цените на горивата, Регулаторна го откри ценовникот

2086

Од полноќ рекордно намалување на цените на горивата, објави Регулаторната комисија за енергетика.

Бензините СУПЕР 95 и СУПЕР 98 поевтинуваат за 7,5 денари, а дизелот за 6,0 денари.

Новите цени на горивата се: Еуросупер 95 ќе се продава за 54,5 денари, Еуросупер 98 за 56,5 денари и Дизелот за 48,5 денари

Драматичниот пад се должи на падот на цената на нафтата на светско ниво.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.