Регулаторна одлучи: Од полноќ поевтинуваат бензините, дизелот не

699

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, се намалува за 1,50 ден/лит, во однос на малопродажната цена утврдена со одлуката  од 01.12.2022 година. Со тоа од вечерва на полноќ цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 83,00 ден/литар

За еден денар се намалува и малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, се намалува за 1,00 ден/лит, во однос на малопродажната цена утврдена со одлуката од први декември. Малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98, изнесува 85,50 ден/литар

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), не се менува, односно останува на исто ниво како што била утврдена  од 01.12.2022 година и со тоа малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), изнесува 84,50 ден/литар.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.