Распишан тендерот за набавка на противпожарни возила за ТППЕ Гевгелија и Струмица од страна на ЦРЈИПР

538

Центарот за развој на Југоисточниот плански регион, Струмица, Република Северна Македонија објави јавен повик за набавка на 2 возила за заштита од шумски пожари во рамки на проектот „Рано откривање на пожарите и нивно движење за превенција и справување со катастрофи – eFIDAR“ во Југоисточниот плански регион, Република Северна Македонија со финансиска помош од ИНТЕРРЕГ ИПА Програмата за прекугранична соработка помеѓу Грција – Република Северна Македонија 2014-2020 година.

Тендерската документација е достапна на Булевар „Маршал Тито“, бр.1-1, 2400 Струмица, Република Северна Македонија и исто така на интернет станицата на Центарот за развој на Југоисточниот плански регион на следниов линк: https://southeast.mk/javni-nabavki/ostanati/, како и на интернет страницата на Програмата http://www.ipa-cbc-programme.eu/project-news/ и додатно во Службениот весник на ЕУ (ТЕД еТендерирање).

Крајниот рок за доставување на понудите е до 16.00 часот (локално време) на 03.10.2022 година.

Евентуалните дополнителни информации или појаснувања/прашања ќе бидат објавени на ТЕД (еТендерирање) и исто така достапни на веб-страницата на договорниот орган https://southeast.mk/javni-nabavki/ostanati/ и на веб-страницата на Програмата на следниот линк http://www.ipa-cbc-programme.eu/project-news/ .

Тендерската документација е достапна ТУКА.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.