Ракометарите на Радовиш му се одмаздија на струмички Астраион за првиот пораз

917

Ракометарите на Радовиш забележаа победа против Астраион од Струмица и се реваншираа за првиот пораз ова сезона во салата Парк. Младиот струмички состав одлично одигра во првото полувреме кое го доби со 13:17 но во вторите 30 минути радовишани направија целосен пресврт на терен и постигнаа дури 23 гола и го добија мечот со 36:27

Со ова трета победа Радовиш остана во трка за пласман на првите три позиции од групата А додека струмичани со само една победа досега ќе мора да се фокусираат за да го задржат суперлигашкиот статус. Стојановски со осум и Илиев со седум гола беа најдобрите кај РК Радовиш додека Караиванов постигна седум погодоци за РК Астраион.

Во групата Б пораз претрпе и Младост од Богданци и тоа на гостувањето кај Тиквеш и тие остануваат на само една победа досега

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.