Ракометарите на Астраион од Струмица, Младост од Богданци и Радовиш ги добија противниците за новата сезона во Супер лига

1327

Во просториите на РФМ денес се изврши ждребување за новата првенствена сезона во Супер лигата која ќе брои 14 екипи а ќе биде поделена во две групи а во која лига партиципираат и три екипи од Југоистокот а тоа се Астраион од Струмица, Младост од Богданци и Радовиш.

Во групата А се екипите на Струга, Јуниор од Кисела Вода, Астраион од Струмица, Голден Арт од Свети Николе, Охрид, Радовиш и Пролет. Паралелно познати се и двојките во секој група. Среќата посака во првото коло да се сретнат струмички Астраион и Радовиш и тоа во салата Парк во Струмица

Во групата Б се екипите на Прилеп, Металург, Работнички, Младост Богданци , Тиквеш, Бутел и Пелистер Еурофарм. Според редоследот во групите Младост Богданци во првото коло ќе биде домаќин на Tиквеш од Кавадарци а првенството почнува на 12 односно 13 септември.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.