Разнопромет АС слави роденден – цела недела попусти, промоции, изненададувања за потрошувачите

4830

По повод 25 годишнината од своето постоење, струмичката компанија ,,Разнопромет АС’’ во интерес на потрошувачите, деловните соработници и клиенти  ја почнува родендеската недела во која ќе има попуст од 10 % на целиот свој асортиман од над 30 илјади артикли. Паралелно во текот на ова недела секој ден ќе има дополнителни промоции и попусти на производи од реномирани брендови. Во понеделник на производите на Искра, во вторник на Центрометал, Макита….  

Изложбено продажниот салон на ,,Разнопромет АС’’ се наоѓа на излезот од Струмица кон Ново Село и на околу 1000 квадратни метри има голем избор на производи за сечиј дом, машини, алат, опрема но и градежни матријали од австрискиот бренд  Брамак од каде со години се наградувани за најдобар диструбер и промотор во Македонија

Како што велат од Разнопромет АС, станува збор за роденденска акција која традиционално секоја година се одржува во последната недела од месец јули и со секоја направена сметка од над 500 денари има изненадување за секој посетител. Роденденската недела во Разнопормет АС ќе трае до сабота.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.