Разнопромет АС одбележа 25 години постоење и го отвори најголемиот изложбено продажен салон со над 30 000 артикли

3646

Струмичката компанија Разнопромет АС го одбележа својот јубилеј 25 години постоење на пазарот со отворање на најголемиот изложбено продажен салон во Југоистокот кој се протега на околу 2500 метри квадратни каде може да се најдат околу 30 илјади артикли.

Станува збор за фирма каде може да се најдат разновидни матријали за изградба и опремување на домот. Застапник е на повеќе познати брендови а многу често е прогласуван за најдобар дистрибутер во Македонија на компанијата за производство на керамиди „Брамак“. Разнопромет АС постојано нуди акции но и сезонски артикли со огромни попусти и беспрекорна услуга од над 25 вработени.

Компанијата „РАЗНОПРОМЕТ АС“ предводена од Елена и Никола Трајкови од Струмица е меѓу ретките семејни бизниси во Македонија која може да се пофали со 25 години опстојување на пазарот.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.