Поставен монтажен објект на патот кон Плачковица за мониторинг и контрола на лицата кои фрлаат отпад над Радовиш

813

Општина Радовиш постави монтажен објект -контејнер на патот кон Плачковица  каде ќе престојуваат службени лица за да може да врши мониторинг и контрола кој фрла ѓубре над градот и создава диви депонии над градот. Станува збор за монтажен објект во кој ќе престојуваат овластени лица на општина кои секое несовесно однесување на радовишани ќе го детектира и пријави

,, Намената на овој поставен објект, монтажна канцлерарија-контејнер ќе биде за престој на службените лица кои ќе вршат мониторинг и контрола со цел спречување на загадувањето на животната средина и контрола на лицата кои формираат диви депонии,, стои во известувањето од Општина Радовиш

Преку ова канцеларија ќе се врши и мониторинг на лицата и возилата кои превезуваат дрва од планината Плачковица

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.