Радовиш го декласира Астраион и врза три победи по ред а Младост Богданци прокоцка победа дома (видео)

1382

Во рамките на седмото првенствено коло од Плеј аут ракометната лига на Македонија, Радовиш славеше победа во Струмица против Астраион со 39:24 и ја врза третата победа за опстанок . Доаѓањето на Андон Бошковски го осоколи тимот на Радовиш кој по поразот од Тиквеш, славеше кај Јуниор Кисела Вода, дома против Голден Арт а сега и против струмичани. Со ова победа ги подгреа надежите и можноситте за опстанок во Супер лигата. Радовишани сега имаат 9 бода и се на 6 позиција.

Младост од Богданци пак пропушти победа против Јуниор КВ на свој терен. Во текот на целата средба, домашниот состав имаше контуинираната предност но во финишот, како резултат на грешкиот, гостите од Кисела Вода се изборија за реми 28: 8 и да заминат од Богданци со бод. Младост сега со 10 бода е на петата позиција

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.