При претрес на возило на дојранчанец во Струмица, откриени 19 штеки цигари без бандероли

508

Денеска(09.04.2022) во 03.00 часот во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Н.М.(35) од Стар Дојран. При претрес во возило „форд фиеста“ со гевгелиски регистарски ознаки, кое го управувал, биле пронајдени и одземени 19 штеки цигари без бандероли. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 278 од Кривичниот законик и член 77 од Законот за акцизи.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.