Пријавени физички напади во Радовиш, Струмица и Ново Село, полицијата работи на расчистување на случаите

2837

Во дневниот полициски билтен на СВР Струмица за последните 24 часа регистрирани се три физички напади на кои полицијата работи на расветлување на случаите. Како што стои во билтенот пријавени физички напади имало во Радовиш, Струмица и Ново Село. Еве што е пријавено ви СВР Струмица

На 19.01.2023 година во 10.25 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека околу 10.00 часот на улица „Калаузлиска“ во Радовиш бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Л.Ц. (37) и Г.А. (51), и двете од Радовиш. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 19.01.2023 година во 23.40 часот во Полициската станица Струмица, Х.В. (21) од село Ораовица, радовишко, со престојувалиште во Струмица, пријавил дека околу 22.40 часот во казино во Струмица бил физички нападнат од З.„Н“.. По целосно расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 20.01.2023 година во 01.40 часот во Полициско одделение Ново Село, С.Ш. (39) од село Сушица, струмичко, пријавил дека на 19.01.2023 година околу 12.40 часот во угостителски објект во Ново Село бил физички нападнат од Д.Н. од село Самоилово, општина Ново Село. Полициско одделение Ново Село презема мерки за расчистување на случајот.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.