Приведен струмичанец – со остар предмет го нападнал татко му а испокршил и покуќнина

3927

Синока струмичката полиција го приведе 42 годишниот Д.Т. од Струмица бидејки со остар предмет се обидел да го нападне татка си а оштетил и дел од покуќнината. Сето тоа се случило во семејнниот дом по кратка расправија, соопшти МВР

,,На 17.12.2022 во 21.30 часот во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Д.Т.(42) од Струмица затоа што околу 21.00 часот во семејниот дом, по кратка расправија, се обидел со остар предмет да го нападне неговиот татко, а оштетил и дел од покуќнината. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава,, информираше МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.