Приведен струмичанец, кај него пронајдени предмети украдени од моторно возило

1489

Струмичката полиција соопшти дека синоќа пред полноќ е приведен триесетгодишен маж од Струмица  кај кого биле пронадени предмети кои потекнуваат од тешка кражба направена во моторно возило на подрачјето во Струмица

,,На 26.05.2023 во 23.30 часот во Струмица полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Н.Р.(30) од Струмица, кај кого при преглед биле пронајдени предмети кои потекнуваат од тешка кражба во возило, извршена на подрачје на Струмица. Лицето е задржано во полициска станица Струмица, за настанот е запознаен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава,, соопшти МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.