Приведен струмичанец – во неговиот дом била пронајдена дрога, соопшти МВР

2953

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица утрово од слобода го лишиле М.Т.(42) од Струмица откако во неговиот дом биле пронајдена дрога.

,,При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени бела грутчеста материја, таблети и дигитална вага“, стои во информацијата од МВР

Тој бил задржан во Полициска станица Струмица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.