Приведен српски државјанин бидејки на ГП Дојран физички нападнал жител на Богданци

3776

30 годишен жител од Србија е приведен на граничниот премин Стар Дојран е приведен заради физички напад на лице од Богданци кој бил присутен таму. Веднаш по приведувањето српскиот државјанин е изведен пред  судија на гевгелискиот суд каде  заработил санкција, соопшти МВР од каде не пренесуваат дополнителни информации за инцидентот на граничниот премин

,,На 20.09.2022 во 12.00 часот на Граничен премин „Стар Дојран“, полициски службеници го привеле В.Д.(30) од Република Србија затоа што на граничниот премин физички го нападнал Б.Р.(53) од Богданци. Лицето било изведено пред судија од Основен суд Гевгелија, кој му изрекол санкција,, стои во дневниот билтен на МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.