Приведен радовишанец – кај него била пронајдена марихуана, соопшти МВР

3369

Синоќа радовишката полиција на улицата Плачковица привела жител на Радовиш бидејки кај него била пронајдена марихуана. Истата била одземена а против него МВР ќе поднесе соодветена пријава,соопштија од полицијата

,,На 17.12.2022 во 21.30 часот на ул.„Плачковица“ во Радовиш, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода З.М.(46) од Радовиш затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок”, соопшти МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.