Приведен радовишанец и жител од Ораовица, полицијата кај нив прoнашла марихуана

2074

Полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода Д.Т.(31) од село Ораовица, радовишко и Р.А.(37) од Радовиш затоа што кај нив била пронајдена и одземена марихуана.

За настанот бил известен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Радовиш и по целосно расчистување на случајот против лицата ќе бидат поднесени соодветни пријави, соопшти СВР Струмица

фото: архива

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.