Приведен гевгеличанец за напад на физичко лице со остар предмет на улицата ,,Иво Лола Рибар”

4589

Денеска (13.12.2022) во 10.40 часот на улица „Таља Бикова“ во Гевгелија, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Гевгелија го лишиле од слобода А.Ѓ.(36) од Гевгелија. Тој се сомничи дека на 12.12.2022 во домот на улица „Иво Лола Рибар“ во Гевгелија со остар предмет го нападнал Н.Н.(68) од Гевгелија.

,,Со судска наредба бил извршен претрес во неговиот дом и биле пронајдени траги и предмети поврзани со кривичното дело. Лицето било задржано во Полициската станица Гевгелија, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава,, соопшти СВР Струмица

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.