Приведен валандовчанец – полицијата во неговиот дом пронајде дрога, соопшти МВР

5635

Полициски службеници од Полициската станица Валандово утрово го лишиле од слобода 34 годишниот П.Т. од Валандово бидејки како што информира МВР при претрес во неговиот дом биле пронајдени и одземени семки од канабис но и предмети со остатоци од марихуана.

,,При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени семки од растението канабис и предмети со остатоци од марихуана,, соопшти на својата веб страна МВР

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.