Приведено лице од Стојаково, се сомничи дека извршил разбојништво во казино

4139

Министерството за внатрешни работи соопштија дека денеска во периодот од 10.30 до 12 часот е извршен претрес во куќата и помошните простории на И.А. во населеоното место Стојаково за што претходно била издадена наредба од Основен суд Гевгелија.

,,При претресот пронајдени се пари кои потекнуваат од кривично дело „разбојништво“ во казино од 28.01.2021, како и други предмети поврзани со кривичното дело. При претресот се пронајдени и растенија канабис. И.А. е лишен од слобода и задржан во ОВР Гевгелија, а по документирање на случајот ќе следува кривична пријава,, инфомираа од МВР.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.