Приведено лице од Василево кој се сомничи дека од фирми крадел бакарни цевки од системите за гас и ладење

1129

На 30.03.2022 во 11.30 часот, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Д.Г.(37) од село Василево, струмичко. Тој се сомничи дека во периодот од 17.03.2022 до 30.03.2022 извршил повеќе кривични дела „тешка кражба“ и „предизвикување општа опасност“, односно одзел бакарни цевки од системите за гас и ладење во неколку правни субјекти на подрачје на Струмица.

Кај него биле пронајдени предмети кои потекнуваат од кривичните дела . Д.Г. бил задржан во Полициската станица Струмица, а за настанот бил известен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица. По целосно документирање на делата против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.