Приведено лице од валандовско Пирава за доиздржување на затворска казна

2577

На 19.09.2022 во 11.25 часот, полициски службеници од Полициската станица Валандово го лишиле од слобода Д.Ѓ.(33) од село Пирава, валандовско, за кого била распишана потерница поради бегство од Затвор Гевгелија, соопшти МВР.

Лицето било предадено во Казнено – поправната установа Затвор Гевгелија за доиздржување на казната.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.