Приведени четири лица од Гевгелија и Богданци, биле затекнати кај Негорци со насади од Канабис (фото)

7303
МВР соопшти дека вчера лишиле од слобода четири лица од Гевгелија и Богданци откако на местото викано Жабјак во атарот на Негорци полицските службеници од Регионалниот Центар за гранични работи Југ промашле и одзеле 381 растение а четирите лица биле затекнати на местото каде биле насадите
,,На 01.09.2021 околу 20.00 часот на место викано “Жабјак”, атар на с.Негорци, гевгелиско, полициски службеници од Регионален Центар за гранични работи Југ ги лишиле од слобода Ј.М.(30) од с.Негорци, С.В.(25) од Гевгелија, В.Л.(21) од Богданци и Х.М.(23) од Гевгелија. При претрес на повеќе локации на наведеното место, полициски службеници пронашле и одзеле 381 насади од растението Канабис сатива, а лицата биле затекнати на местото. Тие биле приведени и задржани полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава,, соопшти МВР
фото МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.