Приведени тројца радовишани за физичка пресметка и еден заради агресивност кон полицајци

312

СВР Струмица информираше дека утрово во два одделни случаи се приведени вкупно четири лица од Радовиш од кои три се за физичка пресметка а едно поради агресивно однесување кон полицајци кои извршувале работни задачи

Утрово во 06.00 часот во Полициската станица Радовиш биле приведени Д.Ј., М.Ј. и С.П., сите од Радовиш, бидејки на булевар „Александар Македонски“ во Радовиш бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Д.Ј., М.Ј. и С.П. од една страна и П.В. и Р.Т. од друга страна. Д.Ј. и С.П. биле задржани во Полициската станица, а се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Во вториот случај пак бил приведен  Ф.Ј.(20) од Радовиш затоа што утрово пред пет часот на улица „Илија Алексов“ во Радовиш агресивно се однесувал кон полициски службеници кои вршеле работни задачи. Лицето било задржано во полициска станица и по целосно расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.