Приведени лица од Струмица, Радовиш и Валандово – во нивни домови, објекти и возило пронајдена марихуана, хероин ….

8517

На 09.02 и 10.02.2023 година полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица ги лишиле од слобода С.З. (32) од село Муртино, струмичко, В.К. (37) од Струмица, М.К. (20) од Радовиш и К.М. (25) од село Пирава, валандовско, соопштија од СВР Струмица која беше вклучена во координираната акција на МВР

,,При претреси, по претходно издадени судски наредби, во нивни домови со помошни простории, еден деловен објект и едно возило биле пронајдени и одземени марихуана, хероин, 28 семки од канабис, три опаковки со прашкаста материја,, стои во информацијата од СВР Струмица

Сите лица се задржани во полициските станици во Струмица, Радовиш и Валандово, а по извршени вештачења против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци до Основните јавни обвинителства.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.