Приведени две лица од Радовиш и Василево заради пронајдена марихуана во возило „ауди“

717

СВР Струмица информира дека вчера (18.07.2022 во 22.30 часот)  во село  Василево, струмичко, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Р.О.(23) од Радовиш затоа што при преглед во патничко моторно возило „ауди“ со струмички регистарски ознаки, кое го управувал, била пронајдена марихуана.  Неполни два часа подоцна на 19.07.2022 во 00.10 часот од слобода бил лишен и Ј.Р.(36) од село Василево, сопственик на моторното возило „ауди“.

Лицата се задржани во Полициска станица Струмица, за настанот бил запознаен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.