Приведени двајца радовишани за марихуана, кај едниот ја пронашле во возилото кај другиот во домот

2476

Радовишката полицијата денеска приведе две лица откако кај нив била пронајдена марихуана. Станува збор за два одделни случаи еден при прегелед на патничко возило додека другиот со извршен претрес во дом со судска наредба.

15 минути после полноќ полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш го лишиле од слобода С.Б. (30) од Радовиш бидејки при преглед на патничко возило „шкода“ со радовишки регистарски ознаки, кое го управувал, била пронајдена и одземена марихуана. Лицето било задржано во полициска станица.

Претпладнево пак во 11.15 часот во село Раклиш полицијата го лишиле од слобода Р.Т.(27) од Радовиш. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и дигитална вага.

По целосно документирање на двата случаи против лицата ќе бидат поднесени соодветни пријави

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.