Пред стартот на новата сезона, Академија Пандев со три нови засилувања, може да има и други

1671

На неполн месец пред стартот на новата првенствена сезона, струмичкиот прволигаш Академија Пандев ангажираше три нови имиња во својот тим со кои се очекува да бидат пополенти дефицитарните позиции. Како што објавија на својата фан страна денес потпис за една сезона стави напаѓачот на Силекс Марко Рајковиќ на кој му поскаа успешна сезона и многу голови во дресот на Академијата

26 годишниот напаѓач во пролетнито дел од сезоната го спаси Силекс од испажање. Тој дојде од српскиот прволигаш Слобода Ужице каде настапувал изминатата година. Претходно во својата кариера има настапи и за Телеоптик, Колубара, Металац како и албанската Аполонија

Утре потпис за ,,пандевци” треба да стави и Марио Маслаќ кој лани настапуваше за Беласица во одбрамбената линија а веќе во четврток треба да дојде и шпанецот со македонско потекло Давор Зафиров кој играше за Тенерифе кој исто така настапува во одбрана

Академија Пандев не ја исклучува можност за уште едно засилување. Се зависи од статусот на Дориев, доколку замине од редовите на Академија управата и стручниот штаб размислуваат за уште едно засилување

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.