Пред Радовиш во камион управуван од скопјанец пронајдени 43 мигранти, возачот приведен

1210

Денеска во 08.50 часот на регионалниот пат Струмица –Радовиш, кај клучка Радовиш, полициски службеници запреле товарно возило „фолксваген “ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.Ѓ.(43) од Скопје. При преглед на возилото, во товарниот дел биле пронајдени 43 лица – мигранти.

Како што информираше СВР Струмица возачот Д.Ѓ. бил приведен во полициска станица а по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.