Пред нас се години на развој, кажа градоначалникот Андонов по повод Денот на општина Василево (видео)

702

Советот на општина Василево денеска одржа свечена седница по повод 16-ти Декември – денот на општина Василево и 25-годишнината од нејзиното формирање. На седницата се обрати и првиот човек на ова општина Славе Андонов кој подвлече дека како локална самоуправа и понатаму ќе работат за доброто на жителите по сите населени места во општина Василево

„ Пред нас се години на развој за кој не ни недостасуваат визија и идеи. Со умно планирање, вредно работење и мудро управување со сите потенцијали и ресурси како човечки така и материјални, развојот на општината е сигурен и загарантиран,, кажа Андонов

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.