Прегазено 4 годишно дете во Струмица, итно е префрлено во скопските клиники – возачот побегнал

1573

Четиригодишно дете е прегазено попладнево околу 18 часот на улицата „Никола Тесла“ во близина на Полициската станица во Струмица, објави порталот СтрумицаНет. Веста за овој портал ја потврди и портпаролот на СВР Струмица Хризантема Рендевска. Според првичните информации возачот на автомобилот побегнал а дететото со тешки телесни повреди од струмичката болница е испратено на скопските клиники.

,,На 28.04.2020 година, во 17,35 часот, во Струмица на ул:”Никола Тесла” случена е сообраќајна незгода од страна на непознат возач со непознато возило. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобило 4 годишно дете -пешак. По укажана лекарска помош во Медицински Центар Струмица поради карактерот на повредите пешакот е препратен во Ургентен центар во Скопје. Увид на луце место изврши увидна екипа од СВР Струмица во присуство на јавен обвинител. Од страна на полициски службеници возилото е пронајдено и е во кругот на СВР Струмица. Се превземаат мерки и активности за пронаоѓање на сторителот,, информираа од СВР Струмица

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.