Првороденото бебе во струмичката болница е женско – второ дете на Ани Ристова од Еднокуќево

1932

Првороденото бебе во новата 2023 година во струмичката болница е женско, а на свет го донесе Ани Ристова од село Еднокуќево – Општина Босилово.Детете е родено вчера во 11:30 часот, а на родилката и е второ дете.

Мајката и бебето, кое го доби името Дона, ги посети советничката Елена Маѓеровска Паликарова која во име на градоначалникот Костадин Костадинов и Општината и врачи штедна книшка со 40.000 денари.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.