ВИДЕО: Прва победа на третолигашот Струмица и тоа со 65 поени разлика

954

Кошаркарскиот третолигаш Струмица ја забележа првата победа во првенството откако во воведните две кола претрпеа пораз од Маџари на свој терен и Младинец во Гости. Во рамките на третото првенствено коло момчињата на Струмица славеа со 114:49 против Овче Поле од Свети Николе

Струмичани без проблем ги декласираа гостите кои немаа никакво решение за играта на домашниот состав во чии редови Хасанов постигна 4 поени, Томов 11, Ахтаров 24, Јефтимов 2, Мирчовски 14, Златески 6, Ѓоргиев 25, Методиев 6, Кузманов 8, Дончевски 14. Следното коло го пречекуваа Пробаскет

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.