Првачињата во Струмица добија училишни униформи што ги набави општината

1544

639 првоодделенци од сите струмички основни училишта добија училишна униформа од дуксерки и маици . Станува збор за униформи кои се обзбедени од страна на  општина Струмица за што од Буџетот на општината се потрошени околу 520 илјади денари.  Градоначалникот Коста Јаневски ги посети првачињата од ООУ ,, Видое Подгорец’’ од Струмица со цел да ја види униформата што беше доделена која ја изработи кочанска компанија

-Денеска ги видовме и мене ми се допаднаа како изгледаат. Тие се задоволни. Се надевам дека и родителите се задоволни и како и досега и понатаму сите наши ветувања кои што ги дадовме во корист на поквалитетен живот на нашите сограѓани, посебно на овие генерации првачиња кои што се иднина на нашата општина, треба да ги исполниме и еве се движиме во тој правец,, рече градоначалникот Јаневски.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.