Пратеникот Дајанчо Ефтимов додели пакетчиња на децата во училиштето во родното Ангелци

595
Пратеникот од ВМРО ДПМНЕ Дајанчо Ефтимов донираше новогодишни пакетчиња во подрачното училиште Гоце Делчев во Ангелци каде како што напиша ги направил првите училишни чекори. Тој во неговиот ФБ статус напиша дека ја псоетил сопствената училиница и ќе се заложи да обезбеди подобри услови во училиштето.
,, Има ли поубаво чувство од радоста што грее во училишен клас пред Нова Година и Божиќ. Да се биде макар на кратко гостин во сопствената училница, среде нови генерации ученици со детски, скромни очекувања но, со силна вера во светлината на иднината. Нашата главна задача е да им го обезбедиме тоа!  Денеска во два наврати ги посетив учениците од Општинското сновното подрачно училиште во Ангелци – Општина Василево. Од одговорните во училиштето се информирав дека  оваа година се запишале 37 ученици, но дека идната година се очекуват повеќе.
Тоа со сигурност значи дека овде Новата 2022 Година ќе биде по весела и порадосна!”

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.