По две години постоење, Стакато Бенд од Струмица влезе во студио и почна да снима песни

2574

,,Стакато бенд’’ од Струмица влезе во студио и почна да снима преработки на македонски народни песни. Истите се снимат во Скопје а како што најавуваат од бендот ќе се снимаат и видео спотови во текот на овој месец и почетокот на април. Пејачот Саше Митев не сакаше да каже за кои песни станува збор, но потенцираше дека се песни кои публиката ги сака и ги пеее но ги работат во нов модерен аранжман.

,,Станува збор за преработки на пет македонкси песни. Тие преработки се и наши први студиски снимки од кога постои ,,Стакато бенд,,. Значи некаде после две години постоење конечно решивме да одсвириме и одпееме неколку македонски песни како студиски за кои се надеваме дека добро ке бидат прифатени . Ако поминат добро кај публиката, ќе продолжиме да снимиме активно,, ни истакна Саше Митев кој настапи и на регионалното музичко шоу Ѕвездите на Гранд

,,Стакато бенд’’ од Струмица последниов период постојано се ангажирани како на приватни забави така и низ повеќе угостителски капацитети како во регионот така и во државата. Со својот репертоар на фолк и забавна музика нивните настапи се секогаш посетени.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.