Во Радовиш почна новогодишниот фестивал ,,Светол град” со програма за сечиј вкус (фото)

815

Започна програмата од Новогодишниот фестивал „Светол град“ кој се одржува од 26 до 29 Декември 2022 година во Центарот за култура „Ацо Караманов“.

,,Радовишани имаа можност да ја проследат богатата програма приредена од страна на учениците и нивните ментори, исто така можеа да ги погледнат и си купат од изработените новогодишни творби кои се специјално направени за овој новогодишен фестивал,, објави градоначалникот Ацо Ристов

 

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.